הישג ביניים למאבק המשפחתונים

Thursday 10 כMay, 2012

לאחר ההכרזה על היציאה לשביתה החלו לפנות אלינו גורמים רבים שהבינו את חשיבות הנושא, וגם את החוזק שקיים בהתארגנות ובהכרזת השביתה. בימים האחרונים היינו בקשר עם יו”ר ועדת הכספים בכנסת – ח”כ משה גפני.
אתמול בלילה הוצגה בפני מזכירות האיגוד הצעה לפתרון בעיית המע”מ:

  • הקפאה מיידית של דרישות המע”מ והשומות מול המטפלות.
  • התכנסות מיוחדת של ועדת הכספים בכנסת למציאת פתרון קבוע לבעיית המע”מ במשפחתונים – ביום שלישי הקרוב, בהשתתפותנו.

יו”ר הועדה, ח”כ גפני שוחח איתנו מספר פעמים והבהיר את מחוייבותו האישית למציאת פתרון. הוא אף העביר הצהרה כתובה שמבטאת את רוח הדברים – מצורפת.
לצד זאת נתבקשנו לדחות את התחלת השביתה, להשאיר את האיום בשביתה בתוקף ואם בועדת הכספים ביום שלישי הקרוב לא ימצא פתרון – אז נפתח בשביתה.
לאחר דיונים ארוכים מאוד בנושא החליטה מזכירות האיגוד לקבל את ההצעה.
עיקר ההתלבטות נבעה מהיקף ההתארגנות של הימים האחרונים – עשרות אסיפות ואלפי שיחות שנדרשו על מנת לעדכן על תאריך השביתה ומהנכונות הרבה לשבות בכל הסניפים בידיעה שאין ברירה אחרת. עם זאת, המזכירות רואה חשיבות בהרחבת האפשרות למציאת פתרון לטובתנו בדחייה של השביתה במספר ימים, לאור העובדה שיו”ר ועדת הכספים בכנסת הביע מחוייבות אישית, ואף בכתב, לפתרון המשבר בועדה ביום שלישי.
לכן הוחלט:

  • השביתה ממשיכה להיות בתוקף
  • השביתה נדחית בשבוע, לימים שני-שלישי-רביעי בשבוע שלאחר השבוע המתוכנן – בתאריכים 21-22-23 למאי. יום ההפגנה מועבר ליום שלישי ה22/5.
  • ביום שלישי הקרוב, ה15/5, בשעה 18:30 יתקיים מפגש ארצי של כל נציגות הסניפים באוניברסיטת ת”א לבחון את ההצעה לפתרון שיוצג בועדת הכספים שתתכנס בכנסת באותו בוקר. במפגש זה יוחלטו דרכי הפעולה להמשך המאבק.

חשוב להדגיש שהישיבה הדחופה שמכנסים וההקפאה המיידית הם תוצאה ישירה של הלחץ וההבנה של הממשלה שהשביתה אכן תקיף את כל המשפחתונים – זה הוכחה לכוח שבפעולה המשותפת, וגם זה מראה שכל המאמץ והאנרגיות שהושקעו עד עכשיו התחילו להוביל לתוצאות.
למרות מחוייבותו האישית של ח”כ גפני ואנשי רשות המיסים יתכן עדיין שנציגי האוצר יסכלו את המהלך בועדת הכספים ביום שלישי כך שאיום השביתה ממשיך להיות קונקרטי וממשי.
יש לעדכן את כלל המטפלות, ההורים והרכזות בהישג הביניים ובשינוי תאריכי השביתה ובמועד המפגש הארצי (לנציגות הסניפים). חשוב להבהיר לכל הגורמים שהשביתה נדחתה בשבוע, ושבהתאם להחלטות של נציגות הסניפים לאחר הפתרון שיוצע בועדת הכספים בכנסת יוחלט על דרכי הפעולה.
בשאלות נוספות של מטפלות לגבי החלטת דחיית השביתה והקושי הטכני שנוצר בשל כך יש לפנות לנציגות הסניפים.

הוספת תגובה

התגובה